XVI Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC'2014

Jelenia Góra, Plac Ratuszowy

09 - 10.05.2014r.

Serdecznie zapraszamy na szesnastą edycję Międzynarodowych Targów TOURTEC'2014, które odbędą się w Jeleniej Górze w dniach od 9 do 10 maja 2014 roku.

Dokładamy wszelkich starań, aby impreza została doskonale przygotowana, a Wystawcy mieli okazję do najefektywniejszego przedstawienia swoich ofert oraz nawiązania nowych kontaktów, aby Targi były miejscem spotkań i wymiany poglądów osób z branży turystycznej i był jednocześnie miejscem oraz okazją do poznania przebogatych tradycji Karkonoszy. Jest nam niezmiernie miło, że tak wiele firm i instytucji z Polski, Czech i Niemiec odpowiada na nasze zaproszenie. Życzymy udanych prezentacji, poznania tradycji kultywowanych w Karkonoszach dzięki pasji wspaniałych osób oraz zawierania atrakcyjnych kontraktów..

Organizatorzy


  Zakończyły się XVI Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC'2014   

     

Zakończyły się XVI Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC'2014 - były to wyjątkowe targi pod każdym względem - różnorodności wystawców, zainteresowania społeczeństwa i idealnej pogody!

            Przez dwa dni - 9 i 10 maja, na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze można było zapoznać się z całoroczną, bogatą i kolorową ofertą turystyczną firm, miast, gmin i powiatów, biur podróży, organizacji i przedsiębiorstw z Polski, Czech, Holandii i Niemiec oraz po raz pierwszy z Francji i Włoch.

            Różnorodne, z ciekawym wystrojem stoiska blisko 100 wystawców reprezentujących ponad trzysta podmiotów, w tym, m.in.  Aachen, Bambergu, Jablonca nad Nisou, Liberca, regionu Benevento czy Eurodystriktu Saarmoselle oraz z powiatów partnerskich: Gryfickiego i Wolsztyńskiego cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców i licznych gości.

Szacujemy, że Targi odwiedziło ponad 13,5 tys. osób.

            W ramach targów odbyło się także seminarium Europejskich Regionów Partnerskich pt. "Formy promocji regionu na podstawie porozumień lub programów współpracy partnerskiej". Seminarium zorganizowane było w ramach Projektu wspieranego z Programu Unii Europejskiej - Europa Obywatelek i Obywateli „GreKo – samorządy przygraniczne przygotowują się w tematyce oświaty i marketingu regionalnego do Europy 2020”

 

            Producenci wyrobów regionalnych zaprezentowali swoje produkty oraz wyroby regionalne. Atrakcją były degustacje potraw i przysmaków z domowej kuchni. Panie z  Koła Gospodyń Wiejskich z Mysłakowic serwowały pyszne sery, pierogi i ciasta.

Targom towarzyszyły pokazy oraz występy kapel ludowych i folkowych, wystąpiły zespoły folklorystyczne i taneczne. Tłumy publiczności zgromadził wspólny taniec do piosenki Pharrella Williamsa - Happy!

 

            Dzięki życzliwemu wsparciu sponsorów bardzo dużym powodzeniem cieszyła się targowa loteria. Nagrody ufundowali:

·         Euro 90 Travel,

·         Huta Julia w Piechowicach

·         Rodzinny Park Rozrywki ESPLANADA w Szklarskiej Porębie

·         Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska z Kowar

·         Sztolnie Kowarskie

·         Miasto Szklarska Poręba,

·         Miasto Jelenia Góra,

·         Termy Cieplickie

·         Gabinet Terapii Rezonansem Schumanna

·         Biuro Turystyki Almar ze Szklarskiej Poręby

 

            Jak co roku przygotowano cieszącą się ogromnym zainteresowaniem atrakcję dla wystawców - loty szybowcowe nad Kotliną Jeleniogórską.

 

            Patronat nad targami objęli: Polska Organizacja Turystyki, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Miasta Jeleniej Góry, Dolnośląska Organizacja Turystyczna oraz Dolnośląska Izba Turystyki.

Partnerem targów był Oddział PTTK "Sudety Zachodnie" z Jeleniej Góry.

 

            Okolicznościowym dyplomem - "Za Najładniejsze Stoisko" wyróżniono stoiska promocyjne Gminy Jeżów Sudecki i Regionu Miast Aachen.

 

            Dziękujemy Wystawcom za wspaniale przygotowane stoiska promocyjne, atrakcyjne oferty wypoczynku i zapraszamy na kolejne XVII Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC.

 


Honorowy Patronat targów:

 Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej

Marszałka Województwa Dolnośląskiego

   
           
   
           

 

 

Sponsorzy nagród w tomboli

Euro 90 Travel

Huta Julia - Piechowice

Rodzinny Park Rozrywki ESPLANADA - Szklarska Poręba

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska - Kowary

Sztolnie - Kowary

Miasto Szklarska Poręba,

Miasto Jelenia Góra,

Termy Cieplickie

Gabinet Terapii Rezonansem Schumanna

Biuro Turystyki Almar Szklarska Poręba

 

tourtec w latach poprzednich i marka karkonosze

Zapraszamy do przejrzenia fotorelacji z targów z lat poprzednich oraz na stronę Marki Karkonosze.

Wystawcy 2013, Tourtec'2013

 

Na skróty do organizatorów

Wiesław Dzierzba +48 75 647 31 45

Elżbieta Bojczuk +48 75 647 31 47

Karolina Marczewska +48 75 647 31 47

Jarosław Hajndrych +48 75 647 31 46

Ewelina Ostrowska +48 75 647 31 46

 
 
Kontakt
ul. Kochanowskiego 10
58-500 Jelenia Góra
Telefon: +48 75 647 31 46 i 47
Fax: +48 75 647 31 46
E-mail:tourtec@wp.pl