Zapraszamy na kolejne XVIII Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC 2016,

które odbędą się w Jeleniej Górze

w dniach 6 - 7.05.2016


 

XVII Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC'2015

     

Zakończyły się XVII Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC'2015 - były to wyjątkowe targi pod względem różnorodności wystawców, zainteresowania społeczeństwa i sprzyjającej pogody.

            Przez dwa dni - 8 i 9 maja, na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze można było zapoznać się z całoroczną, bogatą i kolorową ofertą turystyczną firm, miast, gmin i powiatów, biur podróży, organizacji i przedsiębiorców  z Niemiec, Czech oraz Polski.

            Różnorodne, z ciekawym wystrojem stoiska, blisko 80 wystawców reprezentujących ponad dwieście podmiotów, w tym, m.in. z  Aachen, Bambergu, Jablonca nad Nisou, Liberca, Gӧrlitz, Świnoujścia, Kołobrzegu, Międzyzdrojów oraz z powiatów partnerskich: Trzebiatowa i Wolsztyna cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców i licznych gości.

Szacujemy, że Targi odwiedziło ponad 15 tys. osób.

            W ramach targów odbyły się także seminaria, podczas których  omawiany był „System rezerwacji w regionie Karkonoskim„ oraz „Koncepcje systemu integrującego i promującego Region Karkonoski” a gościem specjalnym był Harisz Batara, który swoją prezentacją zapraszał do odwiedzenia dalekich Indii. W drugiej części seminarium dla wystawców przedstawiono projekt  pn. Promocja Karkonoszy”,  w ramach którego zorganizowano m.in. targi TOURTEC.

            Producenci wyrobów regionalnych zaprezentowali swoje produkty oraz wyroby. Atrakcją były degustacje potraw i przysmaków z domowej kuchni.  Panie z  Koła Gospodyń Wiejskich z Mysłakowic serwowały pyszne sery, pierogi i ciasta. Natomiast wystawcy z Wilna podawali prawdziwy litewski chleb oraz regionalne wypieki.

Targom towarzyszyły występy regionalnych kapel ludowych i folklorystycznych. Odbyły się pokazy tańca szkół tanecznych. Wystąpiły zespoły folklorystyczne i taneczne z przedszkoli i szkół naszego regionu i miasta. Był również zespół tańca orientalnego z Jablonca nad Nysą. Na scenie zostało również zaprezentowane ciekawe show z iQLandii w Libercu. Największe tłumy publiczności zgromadził występ  Młodzieżowego Teatru Cyrkowego CYRKLAND z Miłkowa. Ciekawostką jest to, że na scenie w trakcie trwania targów wystąpiło niemal 700 uczestników.

Jak co roku przygotowano cieszącą się ogromnym zainteresowaniem atrakcję dla wystawców - loty szybowcowe nad Kotliną Jeleniogórską.

            Dzięki  wsparciu sponsorów bardzo dużym powodzeniem cieszyła się targowa loteria. Nagrody ufundowali: Biuro podróży Euro 90 travel Marka Ciechanowskiego, miasta Jelenia Góra, Szklarska Poręba, Port Lotniczy Wrocław S.A.. Gabinet Terapii Rezonansem Schumana. Powiat Jeleniogórski. Konkursy z nagrodami przeprowadziła również Gmina Międzyzdroje

            Patronat nad targami objęli: Minister Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyki, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Miasta Jeleniej Góry, Izba Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej, Dolnośląska Izba Turystyki oraz PTTK Oddział „Sudety Zachodnie”. 

            Dziękujemy Wystawcom za wspaniale przygotowane stoiska promocyjne, atrakcyjne oferty wypoczynku. Dziękujemy wszystkim artystom i animatorom występującym na scenie, mediom relacjonującym to wydarzenie. Dziękujemy również Panu Prezydentowi miasta Marcinowi Zawile  za udostępnienie Placu Ratuszowego  

 

     

 


Relacja fotograficzna z XVII MTT TOURTEC 2015

 

tourtec w latach poprzednich i marka karkonosze

Zapraszamy do przejrzenia fotorelacji z targów z lat poprzednich oraz na stronę Marki Karkonosze.

 

 

 

Na skróty do organizatorów

Wiesław Dzierzba +48 75 647 31 49

Karolina Marczewska +48 75 647 31 47

Jarosław Hajndrych +48 75 647 31 48

 

 
 
Kontakt
ul. Podchorążych 15
58-506 Jelenia Góra
Telefon: +48 75 647 31 47
Fax: +48 75 647 32 50
E-mail:tourtec@powiat.jeleniogorski.pl